  • Mfr # AA6061/12501250188-24
  • Zoro # G416312985
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6061/12501250188-24
Overall Length
24 in
Inside Leg Length
24 in
Outside Leg Length
1 1/16 in
Leg Thickness
3/16 in
Yield Strength
40,000 psi
Tensile Strength
45,000 psi
Elongation
17 %