  • Mfr # AA6061/22375-108
  • Zoro # G116313183
/ea
Free Shipping & Returns
Overall Height
2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/22375-108
Overall Height
2 in
Overall Width
2 in
Outside Leg Length
1 5/8 in
Leg Thickness
3/8 in
Overall Length
9 ft
Inside Leg Length
108 in
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi
Yield Strength
40,000 psi