  • Mfr # AA6061/33250-84
  • Zoro # G316313020
/ea
Free Shipping & Returns
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
AA6061/33250-84
Overall Width
3 in
Leg Thickness
1/4 in
Inside Leg Length
84 in
Outside Leg Length
2 3/4 in
Overall Height
3 in
Overall Length
7 ft
Elongation
17 %
Yield Strength
40,000 psi
Tensile Strength
45,000 psi