  • Mfr # AA6061/22375-84
  • Zoro # G616313201
/ea
Free Shipping & Returns
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/22375-84
Overall Height
2 in
Outside Leg Length
1 5/8 in
Leg Thickness
3/8 in
Overall Width
2 in
Overall Length
7 ft
Inside Leg Length
84 in
Yield Strength
40,000 psi
Welded
Includes Material Certificate
No Certificates Included
Tensile Strength
45,000 psi
Elongation
17 %