  • Mfr # AA6061/25002500250-120
  • Zoro # G816313070
/ea
See details
Overall Length
10 ft
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/25002500250-120
Overall Length
10 ft
Overall Height
2 1/2 in
Leg Thickness
1/4 in
Inside Leg Length
120 in
Overall Width
2 1/2 in
Outside Leg Length
2 1/4 in
Tensile Strength
45,000 psi
Inch
Includes Material Certificate
No Certificates Included
Yield Strength
40,000 psi
Elongation
17 %