  • Mfr # AA6061/33375-120
  • Zoro # G916313093
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
AA6061/33375-120
Leg Thickness
3/8 in
Overall Height
3 in
Overall Width
3 in
Overall Length
10 ft
Outside Leg Length
2 5/8 in
Inside Leg Length
120 in
Yield Strength
40,000 psi
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi