  • Mfr # AA6061/33375-132
  • Zoro # G716313118
/ea
See details
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/33375-132
Inside Leg Length
132 in
Leg Thickness
3/8 in
Overall Length
11 ft
Overall Height
3 in
Outside Leg Length
2 5/8 in
Overall Width
3 in
Yield Strength
40,000 psi
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi