  • Mfr # AA6061/44250-120
  • Zoro # G116313206
/ea
See details
Elongation
17 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6061/44250-120
Inside Leg Length
120 in
Overall Height
4 in
Overall Width
4 in
Overall Length
10 ft
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi
Yield Strength
40,000 psi