  • Mfr # AA6063/750750125-24
  • Zoro # G116313138
T52
Brinell Hardness
60 BHN
Overall Length
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6063/750750125-24
Overall Length
24 in
Inside Leg Length
24 in
T52
Brinell Hardness
60 BHN
Maximum Temperature
1,210 Degrees F
Tensile Strength
27,000 psi
Mechanical Finish
Mill
Includes Material Certificate
No Certificates Included
System of Measurement
Inch
Yield Strength
21,000 psi
Elongation
12 %