  • Mfr # AA6061/15001500188-108
  • Zoro # G016313023
/ea
Free Shipping & Returns
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/15001500188-108
Leg Thickness
3/16 in
Outside Leg Length
1 5/16 in
Overall Length
9 ft
Inside Leg Length
108 in
Welded
Leg Edge Shape
Round
Tensile Strength
45,000 psi
Elongation
17 %
Yield Strength
40,000 psi