  • Mfr # T1170-08-08FJSS-08FJSS-24"
  • Zoro # G412011387
FJIC
Hose Conductivity
Conductive
Hose Color
Silver
Hose ID
7/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
T1170-08-08FJSS-08FJSS-24"
Hose Length
24 in
Hose Dash Size
8
FJIC
Hose Conductivity
Conductive
Hose Color
Silver
Hose ID
7/16 in
Vacuum Rating
28 inHg
Maximum Working Pressure @ 70F
2,000 psi