  • Mfr # T1170-12-12FJBR-12FJBR-24"
  • Zoro # G612011293
SAE100R14
Hose Conductivity
Conductive
Hose Fitting Type A
FJIC
Hose ID
5/8 in
Hose Fitting Size A
3/4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
T1170-12-12FJBR-12FJBR-24"
Hose Fitting Size A
3/4 in
Hose Length
24 in
Hose Dash Size
12
SAE100R14
Hose Conductivity
Conductive
Hose Fitting Type A
FJIC
Hose ID
5/8 in
Hose Fitting Type B
Maximum Working Pressure @ 70F
1,200 psi