  • Mfr # SSCOV-32-32MPSS-32MPSS-12"
  • Zoro # G311936057
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Hose ID
2 in
Hose Dash Size
32
Hose Fitting Type A
MNPT
Vacuum Rating
Not Rated
Maximum Working Pressure @ 70F
500 psi
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SSCOV-32-32MPSS-32MPSS-12"
Country of Origin
United States
Dimensions
Hose Dash Size
32
Hose Fitting Size B
2 in
Hose Length
12 in
Hose Fitting Size A
2 in
Details
Item
Convoluted PTFE Assembly
Hose ID
2 in
Hose Fitting Type A
MNPT
Vacuum Rating
Not Rated
Maximum Working Pressure @ 70F
500 psi