  • Mfr # 283-503125D
  • Zoro # G7311635
/ea
Free Shipping & Returns
Overall Length
6 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
283-503125D
Overall Length
6 in
Length of Cut
3.125 in
Corner Radius
0.015 in
Milling Dia.
0.5 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.5 in Milling Dia., Carbide, ZrN, Straight, Inch, 0.015 in, 3.125 in, 6 in