  • Mfr # 10437WSLDN
  • Zoro # G4822332
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Nylon
Outside Diameter
0.437 in
Minimum Thickness
0.05 in
System of Measurement
Inch
Rockwell Hardness
M80
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
10437WSLDN
Country of Origin
United States
Dimensions
For Screw Size
10"
Outside Diameter
0.437 in
Minimum Thickness
0.05 in