  • Mfr # 08375WSLDN
  • Zoro # G4801603
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Nylon
Outside Diameter
0.375 in
Minimum Thickness
0.05 in
System of Measurement
Inch
Thickness Tolerance
+/-.005
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
08375WSLDN
Country of Origin
United States
Dimensions
For Screw Size
8"
Outside Diameter
0.375 in
Minimum Thickness
0.05 in