  • Mfr # 12WFBW300
  • Zoro # G4834905
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Steel
Finish
Plain
For Screw Size
12"
Minimum Thickness
0.071 in
Standards
ASME B18.21.1-2009
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
12WFBW300
Country of Origin
United States
Dimensions
For Screw Size
12"
Outside Diameter
0.89 in
Minimum Thickness
0.071 in