  • Mfr # 12WFBR300
  • Zoro # G4830181
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Steel
Finish
Plain
For Screw Size
12"
Minimum Thickness
0.071 in
Standards
ASME B18.21.1-2009
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
12WFBR300
Country of Origin
United States
Dimensions
For Screw Size
12"
Outside Diameter
0.64 in
Minimum Thickness
0.071 in