  • Mfr # ZSHK-M20-M1000-303SU
  • Zoro # G211815407
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Diameter
20 mm
Material
303 Stainless Steel
Overall Length
1,000 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ZSHK-M20-M1000-303SU
Diameter
20 mm
Overall Length
1,000 mm
Keyway Depth
3.5 mm
Keyway Width
6 mm
Keyway Length
1,000 mm
Material
303 Stainless Steel
Standards
ANSI B17.1-1967, ASTM A-582 Cond A
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Finish
Passivated
Description
Stainless 303, 20 mm Dia