  • Mfr # ZSHK-M20-M0300-303SU
  • Zoro # G511815367
Diameter
20 mm
Material
303 Stainless Steel
Overall Length
300 mm
Standards
ANSI B17.1-1967, ASTM A-582 Cond A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ZSHK-M20-M0300-303SU
Diameter
20 mm
Overall Length
300 mm
Keyway Depth
3.5 mm
Keyway Width
6 mm
Diameter Tolerance
+/-0.076 mm
Keyway Length
300 mm
Details
Material
303 Stainless Steel
Standards
Finish
Passivated
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Description
Stainless 303, 20 mm Dia