  • Mfr # ZSHK-M50-M1500-303SU
  • Zoro # G711815518
Diameter
50 mm
Material
303 Stainless Steel
Overall Length
1,500 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ZSHK-M50-M1500-303SU
Diameter
50 mm
Overall Length
1,500 mm
Keyway Length
1,500 mm
Keyway Depth
5.5 mm
Keyway Width
14 mm
Material
303 Stainless Steel
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Description
Stainless 303, 50 mm Dia