  • Mfr # ZSHK-M50-M0500-303SU
  • Zoro # G511815565
Diameter
50 mm
Material
303 Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ZSHK-M50-M0500-303SU
Diameter
50 mm
Overall Length
500 mm
Keyway Depth
5.5 mm
Diameter Tolerance
+/-0.076 mm
Keyway Width
14 mm
Keyway Length
500 mm
Details
Material
303 Stainless Steel
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Description
Stainless 303, 50 mm Dia