  • Mfr # D2100-14M-55-DD
  • Zoro # G708226044
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
2100 mm
Number of Teeth - Timing Belts
150
Pitch - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
55 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D2100-14M-55-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
2100 mm
Width - Timing Belts
55 mm
Height
10 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
150
Pitch - Timing Belts
14 mm