Timing Belt Model 358MXL1769 358 in Effective length and 1769 in Top Width
  • Mfr # 358MXL1769
  • Zoro # G407420781
Pitch Length - Timing Belts
35.8 in
Width - Timing Belts
17.69 in
Industry Number - Timing Belts
358MXL1769
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
358MXL1769
Pitch Length - Timing Belts
35.8 in
Width - Timing Belts
17.69 in
Inside Length
35.8 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
358MXL1769
Storage Temp.
40F-100F
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F