  • Mfr # DG2612.2187
  • Zoro # G6622272
/ea
Key Features
Heat Treatment
Through Hardened
Material - Machining
High Speed Steel
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Size - Decimal
0.2187 in - 0.2187
Drill Size
13/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG2612.2187
Dimensions
Overall Length
3/4 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in
Size - Decimal
0.2187 in - 0.2187
Drill Size
13/64 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in