  • Mfr # DG2616.2180
  • Zoro # G6622735
Size - Decimal
0.2180 in - 0.2180
Rockwell Hardness
RC 60-65
Inside Dia.
13/64 in
Heat Treatment
Through Hardened
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DG2616.2180
Size - Decimal
0.2180 in - 0.2180
Overall Length
1 in
Inside Dia.
13/64 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0248 in /+0.0097 in