  • Mfr # GDE8816.8128
  • Zoro # G6614518
Key Features
Head Type
Yes
Size - Decimal
0.8128 in - 0.8128
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE8816.8128
Size - Decimal
0.8128 in - 0.8128
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Inside Dia.
13/16 in
Head Height
7/16 in
Overall Length
1 in