  • Mfr # GDE8816.8200
  • Zoro # G6614046
Key Features
Head Material
High Speed Steel
Head Dia.
1 51/64 in
Material - Machining
High Speed Steel
Drill Size
13/16 in
Measurement System
Fractional Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE8816.8200
Dimensions
Head Dia.
Drill Size
Size - Decimal
0.8200 in - 0.8200
Inside Dia.
Overall Length
1 in
Outside Dia.
1 3/8 in
Head Height
7/16 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in