  • Mfr # GDE8816.8170
  • Zoro # G6614597
Key Features
Head Height
7/16 in
Head Dia.
1 51/64 in
Head Type
Yes
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Measurement System
Fractional Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE8816.8170
Dimensions
Head Height
7/16 in
Head Dia.
1 51/64 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Outside Dia.
1 3/8 in
Drill Size
Size - Decimal
0.8170 in - 0.8170
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Inside Dia.
Overall Length
1 in