  • Mfr # 25X37X5TC-BX
  • Zoro # G612496861
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
25X37X5TC-BX
Country of Origin
United States
Description
25MM Shaft Dia; 37MM Housing Bore; 5MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 5MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case Construction; TC Seal Design Code