  • Mfr # DV50BSMC16100M
  • Zoro # G3859473
Overall Length
218.10mm
Shank Dia.
69.8500mm
Coolant Fed
Coolant Through
Body Dia.
97.4500mm
Pilot Length
16.50mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DV50BSMC16100M
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
218.10mm
Shank Dia.
69.8500mm
Body Dia.
97.4500mm
Pilot Length
16.50mm
Pilot Dia.
2-3/4 in
Item
Shell Mill Holder
Projection
100.00mm