  • Mfr # RIBMN2401D
  • Zoro # G3225527
Application
MT212
Contact Rating
10A
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RIBMN2401D
Item
Track Mount Rly,10A,DPDT,24VAC/DC/120VAC
Application
MT212
Contact Rating
10A
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing
LCD
Track
Mounting Type
DIN Rail, Surface Mount
Contact Type
1-DPDT
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC