  • Mfr # RIBMN24C
  • Zoro # G3225603
Application
MT212
Voltage
24 Vac/dc
Color
Green
Contact Rating
15A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RIBMN24C
Item
Track Mount Relay,15A,SPDT,24VAC/DC
Application
MT212
Voltage
24 Vac/dc
Color
Green
Contact Rating
15A
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC
Contact Type
1-SPDT
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing