  • Mfr # LED12DP38ROW927/25
  • Zoro # G413368015
Voltage
120V AC
Watts
12 W
Bulb Shape
PAR38
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LED12DP38ROW927/25
Overall Length
5 1/6 in
Length
5 1/6 in
Bulb Dia.
4 3/4 in
Voltage
120V AC
Watts
12 W
Bulb Shape
PAR38
Color Temperature
2700K
Lumens
1,050 lm
Rated Life
25,000 hr
Bulb Beam Angle
25 Degrees
Color Selectable
Incandescent Wattage Equivalency
100 W