  • Mfr # E50-2083200J05-N-KIT
  • Zoro # G115396354
Enclosure
JIC Steel
Amps
3200 A
Phase
Three Phase
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-2083200J05-N-KIT
Enclosure
JIC Steel
Amps
3200 A
Phase
Three Phase
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Current Sensors Included
Yes
Number of Current Sensors
3
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 3200A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Green Class Net Meter, 3 Split-Core Current Sensors with 2V Output