  • Mfr # E50-480200-J05-N-SCS
  • Zoro # G715405098
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Phase
Three Phase
Current Sensor Type
Solid-Core
Number of Current Sensors
3
Current Sensor Output
2 V
Amps
200 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
E50-480200-J05-N-SCS
Country of Origin
Unknown
Details
Phase
Three Phase
Current Sensor Type
Solid-Core
Number of Current Sensors
3
Current Sensor Output
2 V
Amps
200 A
Current Sensors Included
Yes
Enclosure
JIC Steel
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Voltage
277/480V
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Green Class Net Meter, 3 Solid-Core Current Sensors with 2V Output