  • Mfr # E50-480200-J01NSPKIT-NS
  • Zoro # G015404180
Protocol
EZ-7 Ethernet
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Output
2 V
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Type
Split-Core
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480200-J01NSPKIT-NS
Protocol
EZ-7 Ethernet
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Output
2 V
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Type
Split-Core
Amps
200 A
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, No 2V Output Current Sensors Included