  • Mfr # E50-480200-R01-N-SCS
  • Zoro # G715405647
Amps
200 A
Protocol
EZ-7 Ethernet
Current Sensors Included
Yes
Number of Current Sensors
3
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480200-R01-N-SCS
Amps
200 A
Protocol
EZ-7 Ethernet
Current Sensors Included
Yes
Number of Current Sensors
3
Enclosure
NEMA 4X
Current Sensor Output
2 V
Phase
Three Phase
Current Sensor Type
Solid-Core
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter, 3 Solid-Core Current Sensors with 2V Output