  • Mfr # ACA14345-BC15
  • Zoro # G805308780
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Winding Method
Spring Retracted
Retractable Cord Length
45 ft
Wire Size
14 AWG
Tension Method
Ratchet Lock
Max. Amps
15A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ACA14345-BC15
Country of Origin
China
Dimensions
Retractable Cord Length
45 ft
Wire Size
14 AWG
Overall Width
14.5 in
Overall Height
17.3 in
Details
Item
Cord Reel
Winding Method
Spring Retracted
Tension Method
Ratchet Lock
Max. Amps
15A
Voltage
125V AC