  • Mfr # LWE15R160PS2/M4
  • Zoro # G511975993
Rail Height
14.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE15R160PS2/M4
Rail Height
14.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Length
160 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 160 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT8, MHDC8, MHD8, MHDG8