  • Mfr # LRX25R240HS2/HP
  • Zoro # G311976190
Material
Carbon Steel
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Height
24.5 mm
Rail Length
240 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX25R240HS2/HP
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Height
24.5 mm
Rail Length
240 mm
Base Width (mm)
23 mm
Rail Width (mm)
23 mm