  • Mfr # LRX15R480SLHS2
  • Zoro # G611976319
Material
Stainless Steel
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Length
480 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX15R480SLHS2
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Length
480 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
16.5 mm
Details
Material
Stainless Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Way, 320 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT12, MHDC12, MHD12, MHDG12