  • Mfr # LRX30R640HS2/HP
  • Zoro # G711976202
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX30R640HS2/HP
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Rail Height
28 mm
Rail Length
640 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Way, 640 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with METC20, MET20, METG20, MEC20, ME20, MEG20, MESC20, MES20, MESG20