  • Mfr # LWH20R1200SLHS2
  • Zoro # G811976867
Material
Stainless Steel
Rail Length
1200 mm
Base Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH20R1200SLHS2
Rail Length
1200 mm
Base Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
18 mm
Details
Material
Stainless Steel
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 840 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC25, MX25, MXG25, MXDC25, MXD25, MXDG25, MXSC25, MXS25 or MXSG25