Mfr # 330-V48-SC-3CSP
Zoro # G611116494
/eaKey Features
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Smokey Celadon
Depth
23.5 inch
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowReal support from real people
Contact our U.S. based teamSpecifications
Product Information
MFR #
330-V48-SC-3CSP
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Smokey Celadon
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Champagne Brass
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Description
The 48in Breckenridge Vanity in Smokey Celadon brings a fresh new style with classic features to your bathroom. Make a statement with this muted, yet moody, neutral shade of green. The single door opens to an interior shelf, with convenient access to built-in USB/electric outlets. Four drawers and a removable Bamboo storage tray provide organization. The lower, integrated shelf provides extra storage for towels and decor. The cool gray tones and light contrast veining in our 3 CM Charcoal Soapstone Silestone quartz add a striking contrast.