  • Mfr # K1647.2108X16
  • Zoro # G408073269
Thread Size
M8
Head Width
18 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.2108X16
Thread Size
M8
Fastener Length
16 mm
Head Width
18 mm
Drive Size
13 mm
Head Height
11.7 mm
Flange Diameter
18 mm
Overall Length
34.1 mm
Washer Thickness
2.5 mm