  • Mfr # K0122.3A36X45
  • Zoro # G7272049
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.3A36X45
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
45.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Overall Height
103.5 mm
Width
0.83"
Thread Length
45 mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 45.00mm, Overall Height 103.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud