  • Mfr # K0117.3101X60
  • Zoro # G2911693
Screw Length
60.00mm
Color
Black
Height
4.63"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0117.3101X60
Screw Length
60.00mm
Thread Size
M10
Height
4.63"
Height (In.)
Overall Length
90 mm
Overall Height
121.5 mm
Handle Height - Minimum
57.5 mm
Handle Height - Maximum
61.5 mm
Hub Height
37 mm
Handle Length
79 mm
Thread Length
60 mm
Color
Black
Type
External Threads, Stainless Steel Components
Ball Knob
Thread Material
Stainless Steel
Measurement System
Metric
Handle Angle
20 Degrees
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 121.5 mm, Overall Length 90 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud