  • Mfr # KM50TSSMC22028M
  • Zoro # G3813440
Overall Length
78.45mm
Shank Dia.
50.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
18.50mm
Pilot Dia.
22.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
KM50TSSMC22028M
Country of Origin
Poland
Dimensions
Overall Length
78.45mm
Shank Dia.
50.00mm
Pilot Length
18.50mm
Pilot Dia.
22.00mm
Taper Size
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
28.00mm