  • Mfr # LED5.5PB2GX7H827BF
  • Zoro # G316521005
/ea
Key Features
Bulb Glass Type
Plastics
Bulb Dia.
1.5 in
Rated Life
50000
Color Rendering Index
82
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LED5.5PB2GX7H827BF
Bulb Dia.
1.5 in
Details
Item
Linear LED Light Bulbs
Bulb Glass Type
Plastics
Rated Life
50000
Color Rendering Index
82
Equivalent Lamp Power
13
Lumens (lm)
550
Voltage
120 V
Bulb Base Type
GX7
Watts
5.5 W